top of page

O mně

Mám za sebou tříleté studium na Vysoké škole psychosociálních studií  v Praze na Fakultě psychoterapie v rámci celoživotního vzdělávání. Během studia jsem prošla řadou vzdělávacích seminářů -  adiktologie, KBT (kognitivně behaviorální terapie), Rogersovská psychoterapie,  fenomenologie, kurs krizové intervence, terapie klientů s hraniční poruchou osobnosti. Absolvovala jsem půlroční kurs grafologie se závěrečnou  zkouškou. 

V letošním roce jsem v 1. ročníku magisterského studia oboru Sociální práce se zaměřením na komunikaci a aplikovanou psychoterapii na téže škole. Působím jako člen reflexního týmu terapeutů v Centru pro psychoterapii a rodinnou terapii na Klinice adiktologie při FN Karlovo náměstí a v Anima terapie, z.ú.

V  letošním roce jsem dokončila psychoterapeutický výcvik v  "na člověka orientovaném směru" - Rogersovský přístup a zahájila výcvik v terapii zaměřené na emoce - EFT pro páry i indoviduální klienty. Již mnoho let docházím pravidelně jednou týdně  jako dobrovolník do zařízení Klokánek, kde pomáhám dětem s učením do školy. Působím jako dobrovolník ve Fakultní nemocnici Karlovo náměstí na Klinice neurologie. 

Pracuji jak s individuálními klienty, tak s páry. V terapiích se zaměřuji zejména na vztahy, dále pracuji s úzkostí, depresí, se syndromem vyhoření, nedostatkem sebevědomí, s klienty s onkologickým onemocněním, s dospívajícími.

Je mi 56 let, mám 25 letou dceru, která studuje VŠ. Ráda lyžuji, cestuji, čtu, s přítelem chodíme rádi po horách, zajímá mě divadlo, hudba, psychologie a mnoho jiných věcí.

2E4D220C-A946-4E71-9B0C-DAFFB9A2B0FB.jpe
Jiřina Hermanová
bottom of page